Poznań: Drogowcy walczą z dziurami, tylko w styczniu załatano ponad 830 ubytków

Tylko w styczniu Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu uzupełnił ponad 830 ubytków w nawierzchniach jezdni o powierzchni ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych. Prace były prowadzone na terenie całego miasta.

Zima to czas, gdy nawierzchnie narażone są na niszczenie. Wpływ na to ma pogoda – naprzemienne pojawiające się temperatury poniżej i powyżej zera oraz opady powodują wsiąkanie i zamarzanie wody w jezdni, a przez to degradację.

W ostatnich dniach na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich prace drogowe przy naprawach nawierzchni prowadzone były m.in. na ulicach: Lutyckiej, Dąbrowskiego i Roboczej.

Codziennie na ulice Poznania wyjeżdża od kilku do kilkunastu ekip Zakładu Robót Drogowych. Przez pierwszy miesiąc tego roku załatanych zostało 836 ubytków, o łącznej powierzchni 4 224,7 metrów kwadratowych.

Niekorzystne warunki atmosferyczne wstrzymały niestety prace na drogach gruntowych. Błoto lub zmarznięte podłoże może bowiem spowodować, że maszyna równająca wyrządzi więcej szkód niż przyniesie pożytku lub też sama zostanie uszkodzona.

W 2018 roku na bieżące naprawy oraz równanie nawierzchni Zarząd Dróg Miejskich wydał ponad 11 milionów złotych.

Autor: UMP / ZDM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze