Poznań: Długie kolejki w Termach Maltańskich. Ale tylko dla niezaszczepionych

Termy Maltańskie fot. Termy Maltańskie
Od wczoraj w Termach Maltańskich obowiązują dwie kolejki: jedna dla zaszczepionych, a druga dla niezaszczepionych. Ale w tej dla niezaszczepionych stoi się znacznie dłużej.

Jak informuje telewizja WTK, zaszczepieni czekają na wejście około 5 minut, ale niezaszczepieni – około 40. Czy powodem jest to, że niezaszczepionych jest więcej?

Okazuje się, że nie – po prostu, zgodnie z obecnymi wytycznymi obowiązującymi z powodu pandemii, wśród osób niezaszczepionych obowiązuje limit wejść. Może tam wejść jedynie 50 proc. osób, które normalnie mieści obiekt, czyli w przypadku term 904 osoby. Zaszczepieni się do tego limitu nie liczą, dlatego zdarza się, że mogą wejść szybciej. Stąd też konieczność zorganizowania dwóch kolejek.

Jak informowaliśmy, każdy zaszczepiony powinien jednak pamiętać, że razem z biletem musi okazać także dowód zaszczepienia: kod QR w aplikacji “Zaszczepieni” lub paszport szczepionkowy z wpisanymi datami szczepień, a do tego dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, by nie było wątpliwości, że to właśnie on został zaszczepiony.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: