Bartłomiej Wróblewski

Poznań: Demonstracje przed domem posła Wróblewskiego

Kilkaset osób protestowało wczoraj przed domem posła Wróblewskiego. To ten poseł był inicjatorem złożenia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, by zajął się sprawą aborcji. Demonstranci zapowiedzieli, że wrócą, ale poseł powiedział, że nie da się zastraszyć.

Poseł uważa – jak powiedział Radiu Poznań – że miał prawo, tak jak i każdy inny parlamentarzysta, złożyć projekt ustawy czy wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, a w tym przypadku to był jego obowiązek. Chodzi o decyzję TK, zgodnie z którą usunięcie ciąży z powodu wady letalnej płodu czy nieuleczalnej choroby jest niezgodne z Konstytucją.

Zachowanie demonstrantów nazwał “niezwykłą barbaryzacją”, bo chociaż ceni sobie swobodę w wygłaszaniu poglądów, to jednak demonstrujący przed jego domem posunęli się, jego zdaniem, za daleko, bo nie uszanowali sfery prywatnej. Budynek, w którym mieszka, był ochraniany podczas protestu przez policję, a do środka wpuszczano tylko mieszkańców.

Poseł nie zamierza tego tak zostawić, zwłaszcza że jego dane osobowe, w tym adres, zostały udostępnione bez jego zgody, co jest niezgodne z prawem. Zamierza więc złożyć do prokuratury wniosek o podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Demonstranci też nie zamierzają tego tak zostawić. Zapowiedzieli wczoraj, że jeszcze tam wrócą.

el

4.2 6 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze