Poznań: Decadent Fun Club i Dnonie na Scenie nad Rusałką

Decadent Fun Club fot. Magda Zając
Post punk, dark pop i synth-wave – to Decadent Fun Club. Alternatywny rock z elementami elektroniki – to Dnonie. Oba zespoły będzie można usłyszeć dziś o 20.30 nad Rusałką.

O muzyce Decadent Fun Club mówi się, że to chłodny powiew świeżości i odwołanie do najpiękniejszych muzycznych tradycji. Jedni doszukują się w niej wpływów post-punka i synthwave’u, inni wrzucają do szufladki „dark pop”. Sam zespół ucieka od kategoryzowania swojej muzyki i określa ją jako emocjonalną karuzelę balansującą pomiędzy światłem i mrokiem…

Decadent Fun Club nie wyraża się wyłącznie poprzez dźwięki i słowa. Identyfikacja wizualna zespołu jest tak samo silna i osobista jak ich muzyka. Zespół konsekwentnie ilustruje swoje piosenki obrazami utrzymanymi w charakterystycznej, introwertycznej konwencji. Ich teledyski zyskały uznanie na Yach Film Festival, Berlin Music Video Awards i Cinemaforum.

W styczniu 2020 Decadent Fun Club zaprezentował interpretację utworu „Paranoja jest goła” z repertuaru zespołu Maanam, która wzbudziła duże zainteresowanie i spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony publiczności i mediów. Premiera radiowa odbyła się na antenie Trójki, gdzie utwór był Piosenką Dnia oraz trafił do zestawienia Listy Przebojów Trójki.

Aktualnie zespół pracuje nad materiałem na debiutancki album, który będzie zawierał w całości utwory polskojęzyczne. Za produkcję materiału odpowiedzialny jest Leszek Biolik.

Muzyka Dnonie z kolei to alternatywne rockowe brzmienie z elementami elektroniki. Wcześniej znani byli pod nazwą Negativ. Przed zmianą nazwy, dopracowaniem stylu i lekkim zamieszaniem w składzie, zespół grał dużo koncertów – i wygrywał konkursy.
W skład zespołu wchodzą: Julia Toffi Krawczyńska, Kuba Lewek, Max Śliwiński oraz Stanisław Rajek

Koncerty organizowane będą zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Uczestnictwo w wydarzeniu zobowiązuje do przestrzegania obecnie obowiązujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Koncert można też obejrzeć na Facebooku organizstora Fundacji Pogoda, gdzie będzie emitowany na żywo.

Partnerami projektu są: Grupa ENEA (partner generalny), Aquanet, Restauracja Rusałką, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących oraz Cinema Hostel & Apartments. Patroni medialni projektu to Freshmag, Radio Afera, Lokalny Fyrtel, Radio Meteor oraz tenpoznan.pl.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: