zima w Poznaniu fot. ZDM UMP

Poznań: Cyklon Fabian nadciąga! Czy przyniesie śnieg?

Silny wiatr i obfite opady – tego można się spodziewać po cyklonie o wdzięcznym imieniu Fabian, który właśnie nadciąga nad Europę. Synoptycy prognozują załamanie pogody. Czy to znaczy, że wreszcie doczekamy się śniegu?

Owszem, będzie padał śnieg, możliwe są nawet, i to już od soboty, burze śnieżne – ale niestety, nie w Poznaniu. Załamanie pogody, które przyniesie Fabian, będzie najbardziej odczuwalne głównie w górach i na pogórzu. Tam temperatura spadnie poniżej zera i można się spodziewać burz śnieżnych ze względu na prognozowane opady śniegu i silny wiatr.

W naszej części Polski możemy się spodziewać jedynie opadów deszczu. Padać ma 4, 8 i 10 stycznia. Na śnieg nie można liczyć przynajmniej do połowy miesiąca – temperatury w Wielkopolsce będą oscylować wokół 5 stopni Celsjusza w ciągu dnia. I chociaż w nocy ma być chłodniej, bo nawet do -2 stopni, to jednak nie wystarczy, by śnieg, nawet jeśli spadnie, utrzymał się do rana.

Takie mają być najbliższe dwa tygodnie. Nie jest to najlepsza zimowa pogoda, ale za to będzie sporo słońca. A to też pewna pociecha.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze