Poznań: Ciężarówki zablokowały trzy pasy autostrady

autostrada fot. UMP
Trzy ciężarówki przez 6 kilometrów jechały trzema pasami autostrady blokując przejazd innym pojazdom. Kierowcy są oburzeni.

Nagranie z tej sytuacji – niecodziennej, choć ruch, zwłaszcza ciężarówek, jest na autostradzie w Poznaniu duży – opublikował kanał Autostrady Polska. Od Lubonia przez 6 km, a więc na całym miejskim odcinku autostrady, trzy ciężarówki jechały obok siebie, praktycznie blokując wszystkie pasy ruchu.

Co prawda akurat na tym odcinku nie ma zakazu wyprzedzania przez ciężarówki, jednak w przypadku choćby konieczności przejazdu służb i utworzenia korytarza życia taka zabawa mogłaby się źle skończyć. W pracy straży pożarnej, policji czy pogotowia często minuty decydują o tym, czy uda się komuś uratować życie czy nie. Zablokowane trzy pasy autostrady mogą sprawić, że tych minut zabraknie. To wszystko można było przeczytać w komentarzach oburzonych kierowców pod filmem.

Prowadzący ciężarówek powinni czasami o tym pomyśleć, zanim się zaczną bawić w „nie dam się wyprzedzić na autostradzie”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: