Poznań: Cienie Amazonii. Biżuteria z kolekcji Borysa Malkina

Amazonia fot.MNP
Biżuteria Indian amazońskich to nie tylko ozdoba, ale także manifest przynależności do plemienia, grupy społecznej, statusu społecznego. Opowie o niej Urszula Baszczyńska-Gosz.

Borys Malkin – entomolog i antropolog, przebywający i badający Indian z Amazonii przez ok. 40 lat. Podarował Muzeum Etnograficznemu w Poznaniu pokaźną kolekcję z tamtych terenów, wśród których znajdują się również „przedstawiciele” biżuterii indiańskiej. W trakcie prelekcji będzie można obejrzeć obiekty z tej kolekcji.

Niedzielne spotkanie odbywa się w cyklu „Biżuteria świata” – spotkań poświęconych biżuterii etnicznej i ludowej, stanowiącej konieczne dopełnienie wielu ubiorów tradycyjnych z całego świata, w formie prelekcji i wykładów, wzbogaconych prezentacją w Power-Point. Tematem części spotkań (przygotowanych przez pracowników muzeum) będą zabytki biżuteryjne z kolekcji Muzeum Etnograficznego MNP. Na każdym z tych spotkań będzie można zobaczyć je z bliska. Kilka razy do roku zapraszać będziemy specjalistów zajmujących się biżuterią ludową i etniczną z całej Polski.

Wstęp w cenie biletu do muzeum:
– 7 zł/ bilet normalny
– 5 zł/ bilet ulgowy
– 1 zł / uczniowie i studenci w wieku od 7 do 26 lat.
Wejście do Muzeum od ul. Mostowej 7 (przez park).

Mat. pras., el