Poznań: Chodnik ulicy Małeckiego po remoncie. I nie do poznania

Małeckiego fot. ZDM

Nowy, równy chodnik i nowe rośliny – ponad 7,5 tysiąca – których sadzenie nadal trwa. Ulica Małeckiego na odcinku od ul. Strusia do ul. Gąsiorowskich zmieniła się nie do poznania.

Nowy chodnik jest ułożony z płyt betonowych 50×50 cm, a pasy kompensacyjne przy budynkach i jezdni oraz zjazdy do posesji z kostki kamiennej. Wymienione zostały również zniszczone krawężniki (z betonowych na kamienne). Nowy chodnik nie tylko zyskał na funkcjonalności, ale także estetyce.

Z remontem chodnika połączone były nasadzenia zieleni. Łącznie na ponad 500 metrach kwadratowych posadzonych zostanie 19 drzew oraz ponad 600 szt. zieleni niskiej (róże, trzmielina, irga i byliny), a także 7000 roślin cebulowych (hiacynty). Całość została tak dobrana by mieszkańcy i przechodnie jak najdłużej mogli cieszyć wzrok kwitnącymi kwiatami.

Już teraz okolica wygląda znacznie ładniej, ale pełny efekt będzie można podziwiać wiosną, bo rośliny zabezpieczono słomianymi matami na okres zimowy. Nowe nasadzenia objęte są również 2-letnim okresem pielęgnacji gwarancyjnej.

Koszt remontu to 878 tysięcy złotych, a środki pochodzą m.in. z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania. Nasadzenia roślin to przewidywany wydatek 200 tysięcy złotych.

Źródło: ZDM

Podziel się:

Ostatnio dodane: