MOPR Cześnikowska fot. PIM

Poznań: Budynek MOPR idzie do remontu

Remont pomieszczeń biurowych i toalet, budowa strefy dla klientów i remont instalacji: elektrycznej, grzewczej i wodno-kanalizacyjnej. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonanie tego remontu.

Inwestycja łatwa nie będzie, ponieważ budynek MOPR powstał wiele lat temu wcale nie na potrzeby ośrodka pomocy, ale jako… żłobek. Gdy MOPR przejął budynek przy Cześnikowskiej w 2001 roku, wykonano tylko naprawdę niezbędne prace adaptacyjne, planując kolejne na następne lata.

Niestety, wielu z nich nie udało się wykonać do dziś, dlatego przed wykonawcą stanie zadanie nie tylko remontu instalacji ogrzewania, elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, ale także przebudowa budynku tak, by powstały tam między innymi pokój socjalny dla pracowników i biuro obsługi klienta, a sam budynek stał się jeszcze bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnościami – jedna z toalet zostanie przebudowana w tym kierunku.

– Siedziba MOPR zostanie dostosowana też do przepisów ochrony pożarowej – dodaje Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Między innymi poszerzone zostaną korytarze, przebudowane schody, powstaną oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, a także dodatkowe wyjścia bezpieczeństwa oraz zainstalowana zostanie sygnalizacja pożaru. Na zrealizowanie przedmiotu zamówienia wykonawca będzie miał maksymalnie 190 dni od podpisania umowy.

Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym swoje oferty mogą składać do 27 kwietnia.

PIM

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze