Poznań: Brama Poznania zaprasza od 5 czerwca

Brama Poznania
Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa od piątku, 5 czerwca znowu będzie można oglądać ekspozycję główną w Bramie Poznania. Oczywiście z reżimem sanitarnym.

Przede wszystkim interaktywne oglądanie będzie się odbywało teraz bezdotykowo, dla bezpieczeństwa.

– Przez ostatnie tygodnie pracowaliśmy nad tym, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym gościom, a jednocześnie zachować jak najwięcej z doświadczenia zwiedzania naszej ekspozycji- mówi Natalia Szenrok-Brożyńska z Bramy Poznania. – Przeorganizowaliśmy wszystkie prezentacje multimedialne, aby nadal można było się z nich dowiedzieć ciekawostek związanym z Ostrowem Tumskim, ale bez konieczności dotykowego obsługiwania monitorów.

Czasowo wyłączona z oferty jest rodzinna ścieżka zwiedzania ekspozycji oraz audiowycieczki po wyspie katedralnej. Zawieszona zostaje również sprzedaż Wspólnego Biletu. Brama Poznania wprowadziła za to nowe rozwiązania, które mają rekompensować brak możliwości korzystania z niektórych elementów ekspozycji. Warto się wybrać, by przekonać się, jakie.

Nadal można też wypożyczać audioprzewodniki – są one po każdym użyciu dezynfekowane. W Bramie Poznania nie może przebywać więcej osób niż 85, a zwiedzający mają obowiązek zakrywania ust i nosa oraz noszenia rękawiczkach. Przy wejściu do budynku znajduje się dozownik z płynem do dezynfekcji rąk. Odstęp między zwiedzającymi powinien wynosić minimum 2 metry. Dostępna w Bramie Poznania szatnia jest samoobsługowa.

Budynek Bramy Poznania dostępny jest dla zwiedzających od wtorku do piątku w godz. 11:00 – 18:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10:00-19:00. W poniedziałki – nieczynne.

Wejście możliwe jest tylko od ulicy Gdańskiej, wyjście z kolei od strony Ostrowa Tumskiego (ul. Dziekańska 1).

Do końca czerwca wprowadzone zostały także specjalne ceny biletów. Normalny – 17 zł, ulgowy – 12 zł oraz rodzinny – 34 zł.

Bilety można kupić online za pośrednictwem strony www.bilety.bramapoznania.pl. Istnieje możliwość zakupu także stacjonarnie, w kasie.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: