Las Dębina

Poznań: Biolodzy zapraszają na noc z naszą planetą

Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Globalne zmiany środowiska, wycinka stuletnich drzew i czy właśnie zbliżamy się do końca naszej cywilizacji – o tym wszystkim usłyszymy podczas Nocy Biologów, która odbędzie się 10 stycznia na UAM i innych uczelniach w całej Polsce.

Pierwszy raz “Noc Biologów” odbyła się w 2012 roku na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotkała się z dużym zainteresowaniem, dlatego z czasem została rozszerzona na całą Polskę. Dziś o globalnych zmianach środowiska, bo taki jest temat tegorocznej edycji imprezy, będą już dyskutować naukowcy w całej Polsce.

– W ramach “Nocy Biologów” staramy się zajmować sprawami bardzo aktualnymi. Jak myślę, wszyscy zauważamy, że żyjemy w czasach, które są bardzo dynamiczne. W związku z tym naukowcy na całym świecie, a w tym naukowcy z Polski, muszą się zastanowić nad tym, co stanie się z naszą planetą za 30 lat – mówi prof. Joanna Ziomek z Wydziału Biologii UAM.

Dlatego wśród tematów wykładów znajdziemy bardzo aktualne, na przykład: “Civilization: Game over? Jak ocalić życie w epoce antropocenu?” (godz 17:15), “Podziemne życie drzew – o sieciowej naturze roślin i grzybów” (godz 19.30). Albo temat budzący ostatnio ogromne kontrowersje: “Dlaczego leśnicy wycinają stuletnie drzewa? Jak chronić Puszczę Białowieską, Karpacką i Bukową oraz lasy wokół naszych domów?” (godz 20.30).

Organizatorzy zapewniają, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie – od interesujących wykładów i fascynujących pokazów po warsztaty, laboratoria, wycieczki i konkursy. “Noc Biologów” rozpocznie się 10 stycznia (w najbliższy w piątek), o godzinie 16:00 na Wydziale Biologii UAM.

Dokładny program imprezy znajdziecie tutaj.

UMP, el

Dodaj komentarz

avatar