Sprawdzanie zgód TCF
niedziela, 6 lipca, 2025

Poznań: Betlejem Poznańskie jednym z najlepszych jarmarków!

„Według „Forbesa” nasze Betlejem Poznańskie to jedna z trzech najlepszych świątecznych destynacji na 2021 rok” – napisał z dumą w mediach społecznościowych prezydent Jacek Jaśkowiak.

Zwycięzcą konkursu Best European Christmas Market 2021 r. okazała się Bazylea w Szwajcarii, co było dla samego miasta pewnym zaskoczeniem, jako że to pierwszy tytuł dla szwajcarskiego jarmarku bożonarodzeniowego. Na drugim miejscu znalazł się jarmark w Budapeszcie na Węgrzech, a na trzecim – Betlejem Poznańskie w Polsce.

Kolejne 19 jarmarków bożonarodzeniowych to jarmarki w Bath, Brukseli, Brugii, Dreźnie, Edynburgu, Govone, Maderze, Maladze, Manchesterze, Norymberdze, Pradze, Rothenburgu ob der Tauber, Tallinnie, Tbilisi, Trierze, Wiedniu i Wilnie. Wszystkie mają prawo do używania przez rok tytułu „Najlepsze europejskie targi bożonarodzeniowe”.

„Wszyscy tęskniliśmy w tym roku za naszym bożonarodzeniowym jarmarkiem” – podsumował prezydent Jaśkowiak. – „Mam nadzieję, że za rok znów się na nim spotkamy. Już teraz serdecznie zapraszam do Poznania”.

Jak informuje „Forbes”, w ankiecie poświęconej jarmarkom wzięło udział ponad 100 000 podróżnych ze 121 krajów. Około 66 proc. uczestników ankiety mieszka w Europie, a 34 proc. – w innych krajach, głównie Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Chinach.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaLifestylePoznań: Betlejem Poznańskie jednym z najlepszych jarmarków!