Poznań: Będzie się można zaszczepić przeciwko koronawirusowi w Święto Niepodległości

szczepienia, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, fot. WUW

Wielkopolski Urząd Wojewódzki przygotował punkt szczepień przeciwko koronawirusowi, który będzie działał podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w budynku Wydziału Spraw Cudzoziemców przy placu Wolności 17.

W punkcie szczepień od godziny 9.00 do 13.00 będą prowadzone szczepienia przeciw covid-19 jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson oraz szczepionką firmy Pfizer, którą mogą przyjąć dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia. W punkcie będzie też można zaszczepić się trzecią dawką, jeśli się jest już uprawnionym do jej przyjęcia.

Szczepienia prowadzone będą bez konieczności wcześniejszej rejestracji, a osoby zainteresowane proszone są jedynie o posiadanie przy sobie dokumentu tożsamości w postaci dowodu osobistego lub – w przypadku obcokrajowców – o posiadanie paszportu. Organizatorem akcji prowadzonej w ramach kampanii #OstatniaProsta jest wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Z kolei 12 listopada w godzinach od 10.00 do 16.00 będzie można się zaszczepić w głównym budynku WUW przy al. Niepodległości 16/18 jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson oraz szczepionką firmy Pfizer. Tutaj także mogą się zgłaszać osoby uprawnione do przyjęcia trzeciej dawki, by je zaszczepiono oraz cudzoziemcy, o ile mogą potwierdzić swoją tożsamość paszportem. Szczepienia przy al. Niepodległości 16/18 będą wykonywane w każdy piątek do końca listopada. Osoby zainteresowane szczepieniami mogą się im poddać bez konieczności wcześniejszej rejestracji na konkretny termin czy godzinę.

Również 12 listopada będzie można po raz kolejny skorzystać z możliwości zaszczepienia się w punkcie szczepień w holu dworca głównego PKP w Poznaniu. Szczepienia będą wykonywane w godzinach od 13.00 do 17.00. Tu punkt szczepień został zorganizowany w ramach wspólnej inicjatywy wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz PKP S.A. Szczepienia są prowadzone w poniedziałki oraz piątki do 24 listopada i można tu można otrzymać szczepionkę marki Pfizer oraz jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson, także trzecią dawkę. Obsługę punktu szczepień zapewni kadra medyczna ze szpitala im. Franciszka Raszei.

Źródło: WUW

Podziel się: