Poznań: Będzie remont ulicy Wyłom

Nowy chodnik, nowe krawężniki i zjazdy do posesji, a także częściowo wymieniona nawierzchnia. Taki ma być efekt remontu planowanego na ulicy Wyłom. Dwie firmy nadesłały swoje oferty do przetargu.

W efekcie przebudowy powstanie nowy chodnik z kostki brukowej po południowej stronie ulicy, nowe krawężniki i zjazdy do posesji. Częściowo wymieniona zostanie także nawierzchnia. Wykonane zostaną również miejsca parkingowe po północnej stronie drogi, a na jezdni pojawią się trzy progi zwalniające. Przebudowa ulicy będzie okazją do budowy kanału technologicznego do poprowadzenia pod ziemią kabli oraz do przebudowy odwodnienia. Posadzone zostaną nowe drzewa i powstanie trawnik liczący ok. 400 metrów kwadratowych.

Ulica Wyłom, łącząca ul. Piątkowską i Nasienną, ma niewiele ponad 300 metrów długości. Jest jednak ważnym traktem dla mieszkańców os. Powstańców Warszawy oraz położonego nieopodal osiedla domków jednorodzinnych. Korzystają z niej również piesi i rowerzyści, pokonujący kładkę nad trasą szybkiego tramwaju i ul. Mieszka I.

Wybrana w postępowaniu przetargowym firma na wykonanie wszystkich prac związanych z jej przebudową będzie miał około 3,5 miesiąca od podpisania umowy.

PIM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: