Poznań: Będzie pikieta przed siedzibą Volkswagena

Hala fot. VW
12 mln złotych jest powodem pikiety, którą 16 września zapowiedzieli przedstawiciele firmy Rembor General oraz jej kilkunastu podwykonawców. Volkswagen tyle jest im winien za wykonaną pracę, jak twierdzą.

Jak informuje „Głos Wielkopolski”, wszyscy wykonywali zlecenie polegające na rozbudowie jednej z hal produkcyjnych na terenie Volkswagena. I nie dostali za to należnych im 12 mln złotych. To doprowadziło Rembor Group do zadłużeń wobec podwykonawców i tego, że znalazła się w stanie restrukturyzacji. Przedstawiciele firmy zarzucają też VW, że od wielu miesięcy zmienia zasady dotyczące sposobu przygotowania dokumentów.

Sprawa trwa od 2015 roku. W hali, którą wybudował Rembor Group, trwa już montaż technologii, tymczasem firma wciąż nie otrzymała dużej części pieniędzy za jej budowę.

W poniedziałek, 16 września między 8 a 13 zamierzają nagłośnić swoją sprawę i poprosić władze koncernu o ostateczne rozliczenie z firmą. Pikieta przed siedzibą VW Poznań ma się odbywać na rogu ulic Warszawskiej i Smołdzinowskiej. Została oficjalnie zarejestrowana. Według szacunków organizatorów weźmie w niej udział od 30 do 50 osób.

Głos Wielkopolski, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: