łącznik rowerowy1 fot. Rowerowy Poznań

Poznań: Będzie nowa droga rowerowa. Ogłoszono przetarg

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu ogłosił przetarg na budowę drogi dla rowerów na ul. Marcelińskiej. “To dobra wiadomość dla rowerzystek i rowerzystów z Grunwaldu” – komentuje Rowerowy Poznań.

Inwestycja zakłada powstanie krótkiego, ale bardzo potrzebnego odcinka drogi dla rowerów na ulicy Marcelińskiej – między Rycerską a Bułgarską. W ramach prac budowlanych powstanie ok. 100 metrów nowej drogi dla rowerów (od strony skrzyżowania), natomiast na wysokości skweru Gerarda Labudy droga wewnętrzna o długości ok. 100 metrów zostanie zmodernizowana.

Jak wyjaśnia Rowerowy Poznań, dzięki temu zostanie połączona infrastruktura rowerowa na skrzyżowaniu ulic Bułgarska/Marcelińska z ulicą Rycerską, na której istnieje kontraruch rowerowy. W skali mikro inwestycja poprawi drogę dojazdu do jednego z największych poznańskich kompleksów biurowych oraz uelastyczni rowerowy ruch osiedlowy w miejscu, gdzie występuje jeden z najgęściej zamieszkanych obszarów Poznania. Natomiast w skali makro nastąpi polepszenie warunków ruchu rowerowego na linii wschód-zachód, czyli jadąc Rowerową Trasą Grunwaldzką od strony Łazarza lub centrum będzie łatwiej poruszać się w kierunku Ławicy.

Jeśli przetarg zakończy się powodzeniem, nowa inwestycja będzie gotowa na jesień. A realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Rowerowy Poznań, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze