Złotowska fot. PIM

Poznań: Będzie droga rowerowa wzdłuż Złotowskiej

I nie tylko droga rowerowa, ale także chodnik, nowe przystanki i ławki. Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie ogłosiły postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę tej inwestycji.

Obecnie ulica Złotowska na przeważającej długości ma nieutwardzone pobocze i nie ma chodnika – a jest ulicą bardzo ruchliwą. Tymczasem w sąsiedztwie znajdują się kompleksy ogródków działkowych, a działkowicze chętnie dojeżdżają tam rowerami. Z ulicy korzystają też rowerzyści z pobliskiego Skórzewa, a nawet Dąbrówki. Droga rowerowa poprawi bezpieczeństwo tak rowerzystów, jak pieszych na tej ruchliwej ulicy.

– Na ul. Złotowskiej panuje dość duży ruch. Nowa droga rowerowa zapewni komfortowy przejazd, ale także znacząco poprawi bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Na jej budowie zyskają m.in. mieszkańcy osiedla Ławica. Warto podkreślić, że inwestycja wzdłuż ul. Złotowskiej to jeden ze zwycięskich projektów wybranych przez mieszkańców w Poznańskim Budżecie Obywatelskim.

Planowana trasa rowerowa z chodnikiem powstanie na odcinku między Rezedową a Miastkowską i będzie miała długość 1,7 km.
– Prace budowlane chcemy rozpocząć w tym roku, wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie miał na realizację 190 dni od podpisania umowy. Zajmie się również wprowadzeniem odpowiedniego oznakowania – zaznacza Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Początek inwestycji to skrzyżowanie z ul. Rezedową – tam nowa droga połączy się z już istniejącym fragmentem prowadzącym do pobliskiego ronda. Na odcinku od ul. Rezedowej do ul. Perzyckiej chodnik i droga rowerowa będą rozdzielone: chodnik będzie miał szerokość od 1,5 do 2 metrów, a droga rowerowa 2 metry.

Na kolejnym odcinku trasy, czyli od ul. Perzyckiej do ul. Miastkowskiej, miejsca jest już mniej, dlatego tu nie będzie dwóch oddzielnych ciągów, ale jeden, pieszo-rowerowy, o szerokości 3 metrów. Cała trasa zyska odpowiednie oznakowanie, kanalizację deszczową (na odcinku od Owczej do Perzyckiej), a przy okazji zostaną przebudowane przystanki autobusowe, które otrzymają nowe wiaty i ławki. zaplanowano także miejsca odpoczynku dla pieszych i rowerzystów, z ławkami, stojakami rowerowymi i koszami na śmieci.

Wszystkie firmy zainteresowane budową drogi mają czas do 12 kwietnia na składanie swoich ofert.

PIM

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze