Poznań: Będą nowe słonie w słoniarni!

słonie fot. Zoo Poznan
Jak poinformowało dziś poznańskie Zoo, w słoniarni pojawią się trzy nowe słonice jako ewentualne partnerki dla Nino.

Cały czas jeszcze trwają badania dotyczące przyczyn śmierci słonicy Lindy, ale, jak wyjaśniła Ewa Zgrabczyńska, dyrektor zoo, próby w certyfikowanych laboratoriach potwierdziły, że reszta stada jest wolna od bakterii i pasożytów, siano jest dobrej jakości (otrzymaliśmy wyniki ekspertyzy).
„Najprawdopodobniej mieliśmy do czynienia z chorobą układu pokarmowego i nerek tylko jednego słonia” – napisała dyrektor Zgrabczyńska w mediach społecznościowych. – „Ale trwają jeszcze badania histopatologiczne i ostateczne wnioski weterynaryjne podamy za kilka tygodni”.

Wszyscy pracownicy zoo jeszcze bardzo tęsknią za Lindą i w słoniarni czuje się jej brak. Ale poznańska słoniarnia jest miejscem pięknym i pełnym przyjaznej słoniom przestrzeni, a tego zdania jest, jak się okazuje, nie tylko personel poznańskiego ogrodu, który przecież mógłby nie być obiektywny. Obiekt docenił też koordynator gatunku i wystawił poznańskiemu ogrodowi rekomendację do przyjęcia trzech wspaniałych słonic.
„Liczymy, że Ninio zakocha się, bo osiąga powoli wiek odpowiedni do podjęcia obowiązków rodzinnych” – wyjaśnia dyrektor Zgrabczyńska. – „Przed nami kilka miesięcy przygotowań, wymiany informacji i doświadczeń, żeby stworzyć nowe stado. Słoń afrykański to jeden z najmądrzejszych, najbardziej rodzinnych i najbardziej zagrożonych wyginięciem gatunków. Jesteśmy wdzięczni, że będziemy uczestniczyć w takim projekcie. Prosimy o kciuki dla słoni!”.

Zoo Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: