Mieszkania komunalne Hulewiczów fot. UMP

Poznań: Będą nowe mieszkania komunalne. Przy ulicy Hulewiczów

55 nowych mieszkań komunalnych dla mieszkańców Poznania.. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych podpisał umowę z firmą Agrobex na budowę bloku przy ulicy Hulewiczów.

Na Piątkowie stanie czterokondygnacyjny blok, w którym będzie znajdować się 55 mieszkań komunalnych i 1 lokal użytkowy. Na nowych mieszkańców czekać będą mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Ich powierzchnia będzie wahać się od 34,5 do 60 metrów kwadratowych.

Wbicie pierwszej łopaty nastąpi jeszcze w tym roku, a prace planowo zakończą się na początku 2021 r. Wtedy też do nowych mieszkań będą mogli wprowadzić się pierwsi lokatorzy. Blok przy ul. Hulewiczów mieści się w bardzo dobrej lokalizacji. W jego otoczeniu znajduje się wiele szkół, przedszkoli i sklepów. Bardzo dobrze rozwinięta jest też komunikacja miejska, co z pewnością będzie dużym ułatwieniem dla przyszłych mieszkańców.

Budowa mieszkań komunalnych przy ul. Hulewiczów to kolejna współpraca Zarządu Zasobów Lokalowych z firmą Agrobex, która była głównym wykonawcą inwestycji także przy ulicy Biskupińskiej. Powstało tam aż 120 mieszkań, które zostały oddane lokatorom latem 2019 roku. Inwestycja przy ulicy Hulewiczów będzie kosztować około 11,5 miliona złotych. Część środków pochodzi z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

ZKZL, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze