Poznań: Bal u Małego Księcia

Bal u Małego Księcia 2 fot. UMP

3000 przedszkolaków bawiło się w poznańskiej Arenie na balu u Małego Księcia. A wszystko to z okazji Dnia Przedszkolaka.

We wrześniu w całej Polsce obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. To okazja do spotkania, integracji i wspólnej zabawy. Hasło tegorocznej imprezy, będące jednocześnie nazwą projektu edukacyjnego skierowanego do poznańskich przedszkolaków, brzmiało „Przyjaciele Małego Księcia”. I nic dziwnego, bo głównym punktem imprezy był spektakl inspirowany „Małym Księciem” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.

– Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć po raz kolejny w Dniu Przedszkolaka, święcie najważniejszych i zarazem najmłodszych obywateli naszego miasta – mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim dyrektorkom i nauczycielom za to, że dzięki państwa pracy i zaangażowaniu najmłodsi otrzymują tyle dobra i mogą poznawać świat jak Mały Książę. Życzę wszystkim dobrej zabawy.

Obchody Dnia Przedszkolaka poprzedził projekt edukacyjny „Przyjaciele Małego Księcia” (oparty na książce „Mały Książę. Na dobranoc”). Trwał siedem dni, a jego celem była integracja poznańskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach. W ramach zajęć dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych i odkrywczych spacerach, zgłębiały zagadnienia astronomii i kosmosu, doskonaliły umiejętności językowe i matematyczne. W ramach lekcji przybliżono też najmłodszym postać Małego Księcia.

– Chciałbym przede wszystkim podziękować dyrektorom przedszkoli za to, że realizowali w swoich placówkach program „Przyjaciele Małego Księcia”. Dzięki temu możemy być razem w tym wyjątkowym dniu – mówiła Teresa Grad, prezes poznańskiego oddziału Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego i dyrektorka przedszkola nr 148, organizatora wydarzenia. – Myślę, że idee zawarte w Małym Księciu będą bliskie nauczycielom i dzieciom w waszych przedszkolach.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: