szpital im. Strusia fot. UMP

Poznań: Autobusy ponownie będą dojeżdżać do szpitala przy Szwajcarskiej

Od 19 marca autobusy linii nr 166, 184, 232 i 238 ponownie będą się zatrzymywać przy szpitalu na ulicy Szwajcarskiej. Stanie się tak na prośbę służb medycznych i pracowników lecznicy.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Zawieszenie wjazdów pod szpital miejski było spowodowane przekształceniem tej placówki (od poniedziałku 16 marca) w jeden z 19 szpitali zakaźnych zajmujących się wyłącznie opieką nad pacjentami dotkniętymi koronawirusem. Odseparowanie transportu publicznego od rejonu przyszpitalnego miało pomóc w przygotowaniu całkowitej, niezakłóconej strefy przejazdu karetek i służb do szpitala oraz zachowanie strefy bezpieczeństwa.

Z uwagi na wnioski pracowników szpitala, a także wobec potwierdzenia ze strony lecznicy, że wjazdy autobusów nie przeszkadzają w bieżącym funkcjonowaniu oraz nie naruszają strefy bezpieczeństwa, od dnia 19 marca (czwartek) przywrócone zostaną wjazdy wszystkich autobusów na liniach numer 166, 814, 232 i 238 na przystanek Szwajcarska Szpital, przez cały dzień.

Uwaga! Do 22 marca (niedziela) z przyczyn technicznych wjazdy nie będą jeszcze widoczne w rozkładach jazdy na stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych, pojawią się one od poniedziałku 23 marca.

ZTM, el

Dodaj komentarz

avatar