poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poznań: Autobusy jadą już wiaduktem w ciągu Gołężyckiej

Linie nr 189 i 194 od 2 listopada kursują ulicą Gołężycką – już przez nowy wiadukt. Pasażerowie miejskiej komunikacji podróżują w tym rejonie znacznie bardziej komfortowo i szybciej.

Przebudowa wiaduktu na ul. Gołężyckiej była konieczna z uwagi na jego zły stan techniczny. Stara konstrukcja została całkowicie zdemontowana, a w jej miejscu zbudowano nowy obiekt.

– Dzięki zakończonej inwestycji wprowadzona zostanie mała rewolucja w układzie linii autobusowych w rejonie Starołęki, Garaszewa i Minikowa – zapowiadał kilka dni temu Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. – Znacznie poprawi się standard komunikacji autobusowej w tym rejonie Poznania. Autobusy linii numer 189 i 194 będą kursowały na zmienionych trasach, przez nowy wiadukt, zapewniając dojazd zarówno do pętli tramwajowej na Starołęce, ale też dodatkowo do pętli Unii Lubelskiej.

Dwie główne linie obsługujące rejon Starołęki, Garaszewa i Minikowa to 189 i 194. Stanowią one podstawowe linie w tym rejonie miasta, co więcej – obie umożliwią przesiadkę na tramwaj na pętlach Starołęka i Unii Lubelskiej:

– linia nr 189: STAROŁĘKA PKM (ul. Książęca) – Minikowo – Baranowska – Gołężycka – Warowna – Obodrzycka – Falista – UNII LUBELSKIEJ – Falista – Obodrzycka – Forteczna – STAROŁĘKA PKM (ul. Forteczna)

– linia nr 194: STAROŁĘKA PKM (ul. Książęca) – Starołęcka – Czernichowska – Ożarowska – Sandomierska – GARASZEWO – Sandomierska – Baranowska – Gołężycka – Warowna – Obodrzycka – Falista – UNII LUBELSKIEJ

Kursy na obu liniach realizowane będą co 20 minut w godzinach szczytu oraz co 24-30 minut poza godzinami szczytu w dni robocze, oraz co 20-40 minut w soboty i co 40 minut w niedziele i święta. Rozkłady jazdy obu linii będą ze sobą zsynchronizowane na wspólnych ciągach.

Zlikwidowana też została linia nr 125, którą na trasie Starołęka PKM – Forteczna – Unii Lubelskiej zastąpiła zmieniona linia nr 189.

Źródło: ZTM

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Autobusy jadą już wiaduktem w ciągu Gołężyckiej