Poznań: Amerykańscy żołnierze w Forcie VII

Grupa amerykańskich oficerów będzie uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych, a po nich goście zapoznają się z historią Fortu VII, w którym w czasie II wojny światowej Niemcy uruchomili pierwszy w okupowanej Polsce obóz koncentracyjny.

Zajęcia zostały przerwane na czas pandemii koronawirusa, ale ponieważ sytuacja epidemiologiczna w Polsce się poprawia, to 10 czerwca ponownie do Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fortu VII zawitają amerykańscy żołnierze.

Uczestnikami czwartkowych zajęć będą tzw. Civil Affairs Officers, czyli kategoria wojskowych, którzy wśród swoich podstawowych obowiązków mają m.in wspieranie działań służących budowaniu dobrych relacji amerykańskich wojsk z ludnością cywilną krajów, w których wojska te stacjonują.

Wizyta wojskowych, którzy od 2017 r. regularnie odwiedzają Poznań, wzorem lat poprzednich ma roboczy i edukacyjny charakter. Oficerowie amerykańscy przybędą w mundurach, by podkreślić, jak wielką wagę podczas swojej służby w Polsce przykładają do poznania historii sojuszniczego kraju.

WMN

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze