Bezpieczeństwo seniorów fot. SMMP
Straż Miejska Miasta Poznania prowadzi trzy akcje profilaktyczne, by zwiększyć bezpieczeństwo najstarszych poznaniaków. W ramach jednej z nich seniorzy dostaną… osobiste alarmy.

– Stworzony projekt profilaktyczny jest uzupełnieniem realizowanego aktualnie Programu „Seniorzy –bezpieczeństwo osobiste” – wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy SMMP – ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia bezpieczeństwa w bezpośrednim zagrożeniu życia w wyniku agresji. Dlatego tak ważne jest zapewnienie starszym ludziom, a także kobietom narzędzi, które pomogą czuć się bezpiecznie i właściwie zachować się w wypadku zagrożenia życia i zdrowia. Są to kolejne sposoby i metody, którymi Straż Miejska Miasta Poznania i Poznańskie Centrum Świadczeń chce wesprzeć mieszkańców.

Jedną z metod, które mają zwiększyć poczucie bezpieczeństwa u seniorów, są właśnie alarmowe breloki do kluczy. Po wyjęciu zawleczki taki brelok wydaje głośny, dźwiękowy sygnał, który nie tylko odstraszy potencjalnego agresora, ale też zaalarmuje otoczenie.

Waldemar Matuszewski, komendant SMMP, oraz Grzegorz Karolczyk, dyrektor PCŚ, spotkali się, by omówić szczegóły tego projektu. Ustalili, że dystrybucja alarmów odbywać się będzie podczas spotkań z seniorami, a także w poznańskich placówkach oświatowych oraz w przychodniach podczas szczepień przeciw covid-19.

W Poznaniu mieszka ponad 140 tys. seniorek i seniorów.

SMMP