Sprawdzanie zgód TCF
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Poznań 8-11 lipca. Co robić w tygodniu w Poznaniu?

Biblioteka na rowerze, plaża, fontanna i ciekawe spotkania w ramach Lata na Targach, seanse kina pod chmurką, no i trwający festiwal Animator. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Warsztaty z Aleksandrą Sojak-Borodo 8 lipca @ 09:30 – 12:30 oraz 13:30 – 16:30
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82

Podczas warsztatów, chcemy wybrać się na spacer ul. Święty Marcin. Nie będziemy się śpieszyć, ale bacznie przyglądać: ulicy, budynkom, ludziom, to co zobaczymy będziemy rysować, fotografować, a następnie zamykać w niewielkie pocztówkowe formy. Powstanie pierwsza z serii pocztówek z ul. Święty Marcin, które są częścią programu rezydencyjnego „Alfy to…” realizowanego w CK ZAMEK przez Aleksandrę Sojak-Borodo. Wszystkie prace, które powstaną, będą pokazane na wystawie podsumowującej projekt w listopadzie 2019 roku. Warsztaty odbędą się także 9 i 10 lipca. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Spis treści

Biblioteka na rowerze 8 lipca @ 11:00 – 12:00
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82

Biblioteka na rowerze to akcja, która trwa podczas lipca i sierpnia. Specjalnie skonstruowany rower pełen ciekawych książek pojawi się w Park przy Operze. Z tej mobilnej biblioteki będą mogły skorzystać zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Bibliotekarz pokaże dzieciom książki, przeczyta ich fragmenty, zaproponuje zabawę wokół wybranych przez dzieci pozycji, a także zachęci rodziców do czytania dzieciom i podpowie wartościowe tytuły. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Bronek i Noach – ostatni Żydzi z Żydowskiej 8 lipca @ 18:00 – 21:00
Św. Marcin 75, Św. Marcin 75 (w podwórzu)

O Brianie Bergmanie – lub po prostu Bronku – oraz Noachu Lasmanie, dwóch przyjaciołach, poznańskich Żydach z ulicy Żydowskiej, opowiedzą w poniedziałek 8 czerwca w Poznaniu Juliette Berg-Bronek i Noach – ostatni Żydzi z Żydowskiej, żona Bronka i Hana Lasman, córka Noacha. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Łukasz Lotek Lodkowski w programie: Bałagan Na Strychu / Poznań 9 lipca @ 20:00 – 22:00
TROPS Akademickie Centrum Kultury, ul. Św. Rocha 9

Łukasz Lotek Lodkowski wraca do Poznania z programem “Bałagan na strychu”. Lotek to jeden z najbardziej energetycznych wykonawców polskiej sceny stand-upowej. Naturalnie śmieszny. Wszystkie elementy, które posiada, od głosu, poprzez mimikę, gestykulację i przekazywane treści bezsprzecznie legitymizują go do rozbawiania jak najliczniejszych tłumów. Występ przeznaczony jest dla osób dorosłych. Bilety 60 zł. Drugi senas odbędzie się 10 lipca o tej samej porze. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Otwarcie Lata na Targach 10 lipca @ 10:00 – 23:59
Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Spotkajmy się na Targach 10 lipca o 10:00 i otwórzmy siódmą edycję “Lata na Targach”! W programie warsztaty artystyczne, muzyczne, quizy i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Dzień upłynie pod hasłem promocji zdrowia i bezpieczeństwa – dla dorosłych i seniorów bezpłatne badania lekarskie i specjalistyczne konsultacje. Oznakuj swój rower i uchroń go przed kradzieżą w ramach akcji „Poznański rower – bezpieczny rower”. Będzie też czytanie bajek, plaża, fontanna i wiele innych atrakcji. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Lato na Targach: Spotkanie autorskie z Filipem Czekałą 10 lipca @ 17:00 – 18:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

W ramach Otwarcie Lata na Targach odbędzie się spotkanie z Filipem Czekałą, współautorem książki „PeWuKa. Cud nad Wartą”. Autorzy książki Filip Czekała i zmarły w tym roku Tomasz Mikszo prowadzą czytelnika przez interesujące historie związane z Powszechną Wystawą Krajową i Poznaniem 1929 roku. Jest trochę sensacji, skandali, garść anegdot i masa ciekawostek. Filip Czekała podczas spotkania odsłoni kulisy powstawania książki. Dla miłośników historii, Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz PeWuKi Wydawnictwo Poznańskie i Grupa MTP przygotowały 10 bezpłatnych egzemplarzy „Cudu nad Wartą”. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Lato na Targach – uprawiamy wrotkarstwo pod dachem 10 lipca @ 18:00 – 23:59
Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Do dyspozycji będzie hala nr 1, w której za darmo, bez względu na pogodę będzie można pojeździć na rolkach i wrotkach. Na hali pojawią się również instruktorzy RollRunners – Szkółka Rolkowa. Dodatkowo o 21:30 zapraszamy do kina plenerowego w ogrodzie letnim obok hali na targową premierę filmu “Bohemian Rhapsody”. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Slam poetycki w KontenerART 10 lipca @ 20:00 – 21:30
KontenerART, Ewangelicka

Slam poetycki czyli zderzenie stylów Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest slam, to będzie to doskonała okazja do zapoznania się z energią sceniczną i siłą słowa młodej poznańskiej sceny poetyckiej. Slam jest doskonałą odtrutką leczącą z negatywnych skojarzeń na temat poezji, bo wraca do jej korzeni – żywej sztuki słowa. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

65 lat Estrady:koncert Linii Nocnej z animacjami Karoliny Specht 10 lipca @ 21:30 – 23:00
Park Henryka Wieniawskiego, ul. Wieniawskiego

W tym roku organizator 12. MFFA, Estrada Poznańska, kończy 65 lat. Z tej okazji 10 lipca zapraszamy do Klub Festiwalowy na 12. MFFA Animator / koncerty, pokazy, gdzie wyświetlimy filmy Karoliny Specht, autorki tegorocznej czołówki 12. MFFA Animator. Muzykę na żywo do projekcji zagra liryczno-elektroniczny duet Linia Nocna. A o oprawę wizualną koncertu zadba JAGO | VJ. Wstęp do Klubu Festiwalowego za okazaniem dowolnego biletu, zaproszenia lub identyfikatora festiwalu Animator. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Biblioteka na rowerze 11 lipca @ 11:00 – 12:00
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82

Biblioteka na rowerze Biblioteka na rowerze to akcja, która trwa podczas lipca i sierpnia. Specjalnie skonstruowany rower pełen ciekawych książek pojawi się w Park przy Operze. Z tej mobilnej biblioteki będą mogły skorzystać zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Bibliotekarz pokaże dzieciom książki, przeczyta ich fragmenty, zaproponuje zabawę wokół wybranych przez dzieci pozycji, a także zachęci rodziców do czytania dzieciom i podpowie wartościowe tytuły. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Warsztaty Bębniarskie z Maciejem Mustafą 11 lipca @ 15:00 – 17:00
KontenerART, Ewangelicka

Maciej Mustafa Giżejewski ma ponad 18 letnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów oraz lekcji indywidualnych. Bogate intrumentarium afrykańskie, brazylijskie, kubańskie, ekologiczne oraz marszowe pozawala na realizację warsztatów zróżnicowanych tematycznie, które sprawią, że każdy z uczestników poczuje ogromną moc płynącą ze wspólnego grania.Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Ryszard Kaja – plakaty 11 lipca @ 18:00 – 20:00
Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6

Pochodzący z Poznania Ryszard Kaja, obywatel świata, grafik, scenograf, rysownik o niezwykle wnikliwym oku bystrego obserwatora. W przededniu poznańskiej wystawy (Co zmalował Ryszard Kaja – wystawa w Starym Browarze), prezentującej bogaty dorobek obejmujący twórczość w wielu dziedzinach plastycznych, przyjrzymy się językowi graficznemu jego plakatów. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Poznań PhotoWalk #10 11 lipca @ 18:30 – 20:30
Park Cytadela Poznan

Gościem specjalnym i przewodnikiem będzie Wojtek Mania. Rok temu oprowadzał nas po Antoninku. Zamysłem PhotoWalków było to, aby odwiedzić wszystkie dzielnice miasta. Z całą pewnością dobijemy w końcu do końca listy. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Miasto ludzi ≠ miasto ptaków. O jerzykach i nie tylko 11 lipca @ 18:30 – 20:00
Po-Dzielnia, ul.Głogowska 27

Ptaki są takimi samymi mieszkańcami naszych miast jak my. Mają prawo tu żyć. A jednak coraz częściej im to uniemożliwiamy. Przykładem zabiegi termomodernizacyjne, które od dwóch dekad z okładem przyczyniają się do redukcji populacji jerzyków. O jerzykach i innych ptakach Poznania opowiedzą Adam Gatniejewski, poznański działacz na rzecz ochrony przyrody, miłośnik ptaków i specjalista od jerzyków, walczący o ich ochronę od 30 lat, z wykształcenia inżynier lotnictwa oraz Jakub Kotnarowski – z Centrum Promocji Ekorozwoju w Poznaniu. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Jam Sessions w KontenerArt 11 lipca @ 19:00 – 23:45
KontenerART, Ewangelicka

Zapraszamy Was na tegoroczną edycję Jamów nad Wartą w KontenerArt. Będziemy się ze sobą zgrywać w czwartki wieczorami od godziny 19:00. Przynoście ze sobą instrumenty, narzędzia twórcze i dobre nastawienie – pamiętajcie że mamy na wyposażeniu wzmacniacze, perkusję, perkusjonalia, oraz mikrofony z niezbędnym nagłośnieniem i mikserem. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Prawo warte Poznania: Czy surowe prawo jest sprawiedliwe? 11 lipca @ 19:00 – 20:30
KontenerART, Ewangelicka

Iustitia Oddział Wielkopolski we współpracy z inicjatywą Łańcuch Światła zapraszają na spotkanie w ramach cyklu “Prawo Warte Poznania”. „Prawo Warte Poznania” to seria nieformalnych spotkań, których celem jest edukacja, podnoszenie świadomości prawnej obywateli, a także merytoryczna dyskusja na temat bieżących kwestii związanych z prawem. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Solo na Szelągu vol. 5: Michał Kowalonek 11 lipca @ 20:00 – 22:00
Ogród Szeląg, ul. Ugory

Zdążyłem przed czterdziestką – napisał Michał Kowalonek po zakończeniu praca nad pierwszą solową płytą “O miłości w czasach Powstania”. W chwili koncertu Michała w ramach cyklu Solo Na Szelągu – na który przed czterdziestką już nie zdąży – jej zawartość będzie już Wam doskonale znana, podobnie jak dziś zapowiadający ją singiel „List Od Syna”, który przebojem wdziera się na play listy ambitnych rozgłośni radiowych. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Pozostałe imprezy odbywające się w tym tygodniu znajdziecie w naszym Kalendarium

el

Strona głównaPoznańPoznań 8-11 lipca. Co robić w tygodniu w Poznaniu?