Poznań: 38 mln dla Warty Poznań. Na modernizację stadionu

Warta Poznań - sztuczne oświetlenie na stadionie fot. Sławek Wąchała
Wniosek o taką właśnie kwotę złożyły władze Poznania do wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na modernizację stadionu i obiektów Warty.

Całość ma kosztować około 43 mln zł, a miasto chciałoby dostać 38 mln zł dofinansowania. Dziś wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski oraz radna Lidia Dudziak wizytowali tereny i obiekty klubowe przy Drodze Dębińskiej.

Podczas wizytacji zapoznali się z planami dotyczącymi zbudowania zadaszonej trybuny wraz z zapleczem socjalnym – wszystko po to, żeby na obiekcie mogły się odbywać mecze najwyższej klasy rozgrywkowej. Plany rozbudowy zakładają rozbudowę widowni i docelowo stworzenia kameralnego stadionu w „Ogródku”. Planowane jest również zbudowanie dwóch boisk treningowych, z czego jedno z nich ma mieć sztuczną nawierzchnię i zadaszenie.

– Potwierdzam, że miasto już złożyło wniosek w tej sprawie – mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk. – Dofinansowanie byłoby wielką szansą dla Warty Poznań, na tym etapie trudno jednak składać jakiekolwiek deklaracje. Teraz kwestia dofinansowania zależy od przygotowanego wniosku, który zostanie rozpatrzony przez komisję powołaną przez premiera oraz od atrakcyjności innych propozycji składanych przez samorządy.

Wojewoda przypomniał, że w ramach drugiego naboru w ramach Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych w skali kraju do wydania jest 6 mld zł, ale Poznań w pierwszym naborze był największym beneficjentem w Wielkopolsce. – Miasto otrzymało 93 mln zł na inwestycje, które z powodu covid-19 mogły nie zostać zrealizowane. Rządowy Fundusz jest odpowiedzią na sytuację finansową samorządów spowodowaną przez koronawirusa – powiedział po wizycie przy Drodze Dębińskiej 12 wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Wniosek o dofinansowanie został złożony i czeka na akceptację. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na pierwszą połowę listopada.

WUW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: