Poszukiwania Michała Rosiaka: przy zwłokach wyłowionych z Warty znaleziono dowód osobisty zaginionego

Można już praktycznie ze stuprocentową pewnością stwierdzić, że ciało wyłowione wczoraj w Obornikach, to poszukiwany od ponad miesiąca Michał Rosiak. Jak dowiedziało się Radio Poznań, znaleziono przy nim dowód osobisty zaginionego studenta Politechniki.

Obecnie śledczy zajmują się sekcją zwłok, jej wyniki mają być znane za kilka tygodni.

– Wyniki sekcji wykażą między innymi, czy miał jakieś obrażenia przed śmiercią. Sekcja zwłok wniesie dużo nowych informacji, które pozwolą nam na bliższe ustalenie, co było przyczyną śmierci i też kiedy ona mniej więcej nastąpiła. Oczywiście w trakcie sekcji zostaną pobrane próbki i będziemy badać, czy był on pod wpływem alkoholu i innych substancji czy też nie. To wszystko będzie już zależało od wyniku badań biochemicznych – powiedział Radiu Poznań prokurator Michał Smętkowski.

Michał Rosiak zaginął w Poznaniu w nocy z 17 na 18 stycznia. Student Politechniki najpierw bawił się ze znajomymi w okolicach Starego Rynku, a następnie udał się w kierunku dworca kolejowego na Garbarach (mieszkał w innym kierunku). Tam ślad po nim się urywa. W pobliżu przystanku autobusowego gdzie Michał był widziany ostatni raz znajduje się niezabezpieczone koryto rzeki.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się: