Poszukiwania byka zostały zawieszone. Zwierzę schowało się w polu kukurydzy

krowy fot. Ryan McGuire, pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Poszukiwania byka, który uciekł z gospodarstwa w Mechnicach, zostały zawieszone, bo schował się na polu kukurydzy, z którego nie sposób go wyciągnąć. Urząd Gminy w Doruchowie zaapelował do mieszkańców o informowanie straży pożarnej w przypadku zauważenia zwierzęcia.

Poszukiwania byka trwają od 11 sierpnia, gdy zwierzę uciekło z gospodarstwa w Mechnicach. Jak dotąd, mimo zaangażowania do poszukiwań także 36 strażaków z OSP Doruchów, mieszkańców Mechnic i leśniczego byka nie udało się złapać. Teraz urząd gminy poinformował o zawieszeniu poszukiwań.

Jak powiedział portalowi “ostrzeszow INFO” bryg. Tomasz Jabłoński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie, byk ukrył się na polu kukurydzy o powierzchni około 6 hektarów. A ponieważ kukurydza nie została skoszona, więc może się w niej schować – i robi to wyjątkowo skutecznie. Trzykrotnie strażacy robili na niego obławę, gdy został zauważony na polu i trzykrotnie nie udało się go złapać.

Wejście na pole kukurydzy, na którym przebywa duże, ważące około 400 kg i groźne zwierzę, którego w dodatku nie widać zza kukurydzy, nie jest bezpieczne, dlatego zawieszono poszukiwania. Zostaną wznowione, gdy byk wyjdzie na otwarty teren. Wtedy weterynarz strzeli do niego nabojem ze środkiem usypiającym, a później zwierzę zostanie przewiezione z powrotem do gospodarstwa.

Źródło: ostrzeszow INFO

Podziel się: