Poranna ewakuacja na dworcu w Poznaniu. Akcja policji

dworzec PKP fot. L. Łada

Około godziny 4.00 rano pasażerowie pociągów stojących na dworcu PKP Poznań Główny musieli je opuścić na polecenie policji. Wszystkie zostały sprawdzone przez funkcjonariuszy, zanim pasażerowie mogli do nich wrócić.

Komunikat o zagrożeniu i nakazie ewakuacji został przekazany przez dworcowe głośniki. Pasażerowie dowiedzieli się, że mają wysiąść z pociągów ze względu na wykryte zagrożenie i że jest to polecenie policji. Następnie policjanci i strażacy sprawdzili pociągi na dworcu.

Jak informują wielkopolscy strażacy, którzy brali udział w akcji, nie chodziło o zagrożenie pożarowe – akcję prowadziła policja. Według nieoficjalnych informacji – policjanci otrzymali informację o podłożonym ładunku wybuchowym.

Ładunku na szczęście nie stwierdzono i wszyscy pasażerowie mogli wrócić do pociągów. Policja nadal prowadzi czynności w tej sprawie. Przypomnijmy, że za wywołanie fałszywego alarmu bombowego grozi kara do 8 lat więzienia – i dodatkowo obciążenie kosztami akcji służb, a ze względu na liczbę uczestników i użyty sprzęt – nie są one małe.

Podziel się: