Sprawdzanie zgód TCF
niedziela, 6 lipca, 2025

Polska: Od dziś więcej osób na imprezach, ruszają targi i konferencje

Zgodnie z zapowiedziami ministra Niedzielskiego 6 czerwca wchodzą kolejne złagodzenia restrykcji obowiązujących w Polsce z powodu pandemii. Nowe regulacje będą obowiązywać do 25 czerwca.

Zostają otwarte sale zabaw dla dzieci, a limit osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych wzrósł z 50 do 150 osób, a osoby zaszczepione nie są wliczane do limitu. W środkach transportu będzie obowiązywać zasada 75% obłożenia – nadal jest obowiązek zakrywania ust i nosa.

Od 6 czerwca wolno także urządzać targi, konferencje i wystawy z limitem 1 osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Tu także osoby zaszczepione nie są wliczane do limitu, ale organizator odpowiada za ich weryfikację i osoby zaszczepione będą musiały to udowodnić. Od 10 czerwca ułatwi to specjalna aplikacja.

Nie zostaną natomiast otwarte kluby i dyskoteki, bo ostatecznie Ministerstwo Zdrowia nie zdecydowało się na ten krok. Te lokale zostaną otwarte prawdopodobnie dopiero po 26 czerwca.

Dalsze luzowanie obostrzeń nastąpi w dwóch etapach: od 6 do 25 czerwca i od 26 czerwca do 31 sierpnia.

 

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWiadomości z PolskiPolska: Od dziś więcej osób na imprezach, ruszają targi i konferencje