Polska: 79 osób zmarło z powodu zakażenia koronawirusem. Czy tylko tyle?

namiot przed szpitalem
Ministerstwo Zdrowia podało, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 3627 osób, 79 pacjentów zmarło. Jednak są to dane z 4 kwietnia, z godziny 17.00. Ile osób zachorowało, a ile zmarło później?

Ministerstwo Zdrowia o 17.00 podało informację o kolejnych 124 przypadkach zakażeń koronawirusem. To 32 osoby z woj. małopolskiego, 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. pomorskiego, 11 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osoby z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. zachodniopomorskiego i lubelskiego.

Sześć kolejnych osób zmarło: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem wynosi 3627/79 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Jednak po raz pierwszy od początku pandemii ministerstwo nie podało aktualnych danych wieczorem – jak informuje portal Natemat.pl. I twierdzi, że ze względu na brak wieczornego komunikatu można przypuszczać, iż w rzeczywistości liczby te są już wyższe.

Jak jednak wyjaśnia ministerstwo zdrowia, nie chodzi ani o ukrywanie danych, ani o ich pomijanie. „Przeszliśmy na raportowanie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi w trybie 2 razy na dobę” – czytamy w komunikacie.

el

Podziel się: