Polki: Jesteśmy różne, co nas łączy?

Jadwiga Emilewicz
Taki tytuł nosi cykl rozmów Jadwigi Emilewicz z kobietami i o kobietach. Była wicepremier i posłanka w każdą środę na swoim profilu facebookowym o godzinie 20.00 wraz ze swoimi rozmówczyniami przygląda się życiu współczesnych Polek.

– Rozmowy z kobietami „Jesteśmy różne, co nas łączy” to próba sportretowania Polek w ich pragnieniach, wyzwaniach, problemach i sukcesach – wyjaśnia Jadwiga Emilewicz. – To także próba uchwycenia tego, jak Polki czują się w naszym społeczeństwie, co daje im poczucie sensu i spełnienia. Pomysł cyklu rozmów jest pokłosiem zainicjowanego przeze mnie raportu badawczego Instytutu Badań Społecznych i Rynkowych, który pokazuje wybory i sposoby myślenia Polek w wielu wymiarach – zawodowym, rodzinnym, światopoglądowym, w spectrum zagadnień od macierzyństwa po ekologię. Bardzo potrzebujemy rzetelnej rozmowy o kobietach. Zaprosiłam do nich wyjątkowe kobiety – z różnym doświadczeniem, wrażliwością i sposobami postrzegania świata. Za każdą z moich rozmówczyń kryje się inna i fascynująca historia. Tylko wsłuchując się w głos samych kobiet możemy zmieniać naszą rzeczywistość na taką, która wspiera kobiety w ich wyborach i jest im przyjazna.

Wśród rozmówczyń Jadwigi Emilewicz znalazły się m.in. Wanda Buk, wiceprezes PGE, Katarzyna Wierzbowska, prezes Foster Clinic, była prezes Fundacji Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Krystyna Różańska-Gorgolewska, malarka, kurator w CSW Zamek Ujazdowski, prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. Niecodzienną scenerią dla cyklu rozmów stała się wystawa „Szukam momentu równowagi” Ludwiki Ogorzelec w CSW Zamek Ujazdowski.

Premiera nowych odcinków w każdą środę o godz. 20 na profilu facebookowym Jadwigi Emilewicz.

Jadwiga Emilewicz w latach 2015 – 2020 współtworzyła i odpowiadała za gospodarczą, rozwojową i inwestycyjną politykę Polski pełniąc rolę wiceministra, ministra i wicepremiera. W obliczu pandemii covid-19 w 2020 r. odpowiadała za przygotowanie i wdrożenie tarcz antykryzysowych – największego w historii pakietu pomocowego, który pomógł przedsiębiorcom, pracownikom i samorządom w mierzeniu się ze skutkami kryzysu pandemicznego. Posłanka na Sejm IX kadencji wybrana z Poznania.

Mat.pras.

Podziel się:

Ostatnio dodane: