Policjantka z brązowym medalem w III Igrzyskach Europejskich!

Karolina Juja fot. policja Poznań

Mł. asp. Karolina Juja z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zajęła trzecie miejsce w III Igrzyskach Europejskich, które odbyły się w Krakowie. W walce o brązowy medal poznanianka pokonała zawodniczkę z Norwegii, obecną mistrzynię świata i Europy w formule full-contact.

III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 odbyły się na przełomie czerwca i lipca. Policjantka Karolina Juja jako członkini reprezentacji Polski stanęła do walki w formule full-contact z limitem wagowym do 70 kg.

– W rywalizacji wzięło udział 8 utytułowanych zawodniczek z Europy – podkreśla sierż.szt. Łukasz Paterski z KMP Poznań. – Na drodze do strefy medalowej naprzeciwko Karoliny stanęła aktualna mistrzyni świata i Europy, reprezentantka Norwegii Marlene Farstad Grottem. Walka stała na bardzo wysokim poziomie sportowym. Doświadczona rywalka nie dawała za wygraną. Po fantastycznym pojedynku mł. asp. Karolina Juja pokonała Norweżkę 3:0. W walce o finał Igrzysk Europejskich nasza koleżanka stoczyła pojedynek z równie doświadczoną i utytułowaną zawodniczką z Niemiec – Aliną Sophii Sodjunou. Po niezwykle wyrównanym i zaciętym pojedynku nasza reprezentantka musiała uznać wyższość rywalki, przegrywając walkę niewielką różnicą punktową.

Reprezentantka Polski i policjantka z Poznania zdobyła brązowy medal Igrzysk Europejskich i to jej ogromny sukces sportowy.

Podziel się: