niedziela, 25 lutego, 2024

Policjanci CBŚP przejęli narkotyki warte około 6,5 mln zł

Policjanci z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali laboratorium substancji psychotropowych. W środku znaleźli narkotyki i surowce do ich produkcji, zatrzymali też dwie osoby.

Akcja miała miejsce w Kłodawie w powiecie kolskim.
“Policjanci z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że na terenie woj. wielkopolskiego mogą być produkowane substancje psychotropowe” – informuje CBŚP. – “Po zebraniu szczegółowych informacji policjanci weszli do budynków gospodarczych na terenie prywatnej posesji w gminie Kłodawa (powiat kolski), gdzie znajdowało się laboratorium. Jak się okazało w stodole odbywała się właśnie synteza klefedronu”.

W odkrytym laboratorium policjanci zabezpieczyli dwie kompletne linie produkcyjne, odczynniki chemiczne, reagenty i prekursory narkotykowe.
“W dwóch reaktorach znajdowało się 460 litrów cieczy, z której według opinii biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi, można uzyskać 115 kg klefedronu” – wyliczają funkcjonariusze. – “W trakcie likwidacji laboratorium policjanci przejęli blisko 8 kg gotowego 4-CMC, które było już zapakowane w hermetyczne worki foliowe. Łącznie policjanci zabezpieczyli narkotyki warte około 6,5 mln zł. Policjanci przejęli także 880 litrów kwasu solnego, 300 litrów eteru, 40 litrów acetonu, czyli 1220 litrów prekursorów, wartych 117 tys. zł”.

Dwie osoby zatrzymane w tej sprawie już usłyszały zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych, a sąd, na wniosek prokuratora, na podstawie zebranego materiału dowodowego, wobec obu podejrzanych wydał nakaz tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Lublinie, ale to jeszcze nie koniec sprawy, jak uważają policjanci. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: CBŚP
Strona głównaKołoPolicjanci CBŚP przejęli narkotyki warte około 6,5 mln zł