Policja zatrzymała poszukiwanych kobietę i mężczyznę

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

On ma do odsiedzenia 13 lat więzienia, między innymi za kradzieże i przywłaszczenia samochodów. Ona jest podejrzana o to, że napadła i okradła właścicielkę sklepu spożywczego. Oboje zostali zatrzymani przez policję na Nowym Mieście w Poznaniu.

48-letni mężczyzna pochodził ze Swarzędza i był poszukiwany od 2020 roku.
„Jego nazwisko było wymieniane dwadzieścia dwa razy w nakazach wystawionych przez sądy i prokuratury” – informują poznańscy policjanci. – „Mężczyzna poza aktualnie toczącymi się sprawami karnymi ma do odbycia 13 lat więzienia za różne przestępstwa o kryminalnym charakterze. Głównie zarzucano mu przywłaszczenia samochodów i kradzieże. Zjawiał się w wytypowanych wypożyczalniach samochodów, brał luksusowe auta i znikał”.

Jego 21-letnia partnerka również była poszukiwana.
„W grudniu ubiegłego roku napadła i okradła właścicielkę sklepu spożywczego. Była także odpowiedzialna za zniszczenie mienia” – wyjaśniają funkcjonariusze. – „Na tej podstawie policjanci z Komisariatu Poznań Nowe Miasto wszczęli za nią poszukiwania”.

Obije ukrywali się na terenie Poznania, w wynajętym budynku. Gdy funkcjonariusze ustalili miejsce ukrycia, starannie przygotowali plan ujęcia 48-latka. Mężczyzna był znany z tego, że w przeszłości zawsze uciekał. Był nieobliczalny, robił wszystko by nie zostać schwytanym. Dlatego w akcji wzięli udział także funkcjonariusze poznańskiego pododdziału kontrterrorystycznego.

Akcja zakończyła się sukcesem, poszukiwany mężczyzna i jego partnerka zostali zatrzymani. Podczas przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli narkotyki – marihuanę i amfetaminę. 48-latek trafił do aresztu, jego partnerka usłyszała zarzuty i decyzją sądu została aresztowana.

Podziel się:

Źródło: KWP Poznań