sobota, 24 lutego, 2024

Policja uratowała 73-latka zagubionego w lesie

W minioną środę, na skutek zgłoszenia do komendy policji w Lesznie, rozpoczęły się poszukiwania 73-letniego mieszkańca miasta, który zagubił się podczas spaceru w lesie i doznał urazów twarzy.

Zgłoszenie dotyczyło starszego pana, który wybrał się na marsz z kijkami około godziny 15:00 i nie był w stanie samodzielnie odnaleźć drogi powrotnej. Na nieszczęście wpadł do rowu i nabawił się obrażeń twarzy.

Policjanci z Leszna oraz dzielnicowi z Krzemieniewa szybko zorganizowali akcję poszukiwawczą, wykorzystując doświadczenie oraz znajomość terenu. Dzięki stałemu kontaktowi telefonicznemu z zagubionym mężczyzną, który szczęśliwie miał przy sobie telefon, udało się zdobyć cenne informacje, które pomogły w jego odnalezieniu. Funkcjonariusze użyli w radiowozach świateł błyskowych i sygnałów dźwiękowych, by ułatwić poszukiwanego orientację i dostać się do jego lokalizacji.

Odnalezienie mężczyzny było możliwe dzięki skoordynowanym działaniom i precyzyjnym wskazówkom od samego poszkodowanego. W końcu funkcjonariusze natrafili na mężczyznę. Na szczęście, jego stan zdrowia nie wymagał interwencji medycznej.

Źródło: policja.pl
Strona głównaLesznoPolicja uratowała 73-latka zagubionego w lesie