piątek, 1 grudnia, 2023

Pogoda w Wielkopolsce. Po słonecznej sobocie – deszczowa niedziela. Będzie zmiana pogody!

Gorące powietrze, które dotarło nad Polskę, dało się odczuć także w Wielkopolsce: mamy temperatury sięgające 16 stopni Celsjusza i piękne słońce. Warto korzystać i wyjść na spacer, bo niedziela będzie już chłodniejsza i deszczowa.

To ta gorąca masa powietrza jest przyczyną niezwykle wysokich temperatur na południu Polski. Jak podaje IMGW – PIB Centrum Modelowania Meteorologicznego w nocy z 20 na 21 października w Cieszynie o godzinie 22.50 zanotowano 24,9 stopni Celsjusza!

Sobota 21 października jest także wyjątkowo ciepła na południu, ale i w Wielkopolsce nie możemy narzekać: 16 stopni i piękne słońce na północy, a 18 stopni na południu regionu to nietypowe zestawienie w październiku i warto z niego korzystać, wychodząc na spacer – choćby dlatego, że już niedziela, 22 października będzie chłodniejsza i bez słońca. Cały dzień będzie deszczowy, a temperatury nie przekroczą 12 stopni Celsjusza, czyli typowa październikowa pogoda. Na szczęście już w poniedziałek, 23 października wyjrzy słońce, choć nie będzie ciepło – temperatury nie przekroczą 13 stopni. Słonecznie będzie też we wtorek, 24 października – i cieplej, bo temperatury znów mogą przekroczyć 15 stopni.

Niestety, już kolejne dni zapowiadają się deszczowe i z temperaturami nie przekraczającymi 12 stopni. Na słońce i nieco wyższą temperaturę możemy liczyć dopiero 29 października.

Źródło: IMiGW
Strona głównaWiadomości z WielkopolskiPogoda w Wielkopolsce. Po słonecznej sobocie - deszczowa niedziela. Będzie zmiana pogody!