Podróż pociągiem z Warszawy do Poznania droższa niż do Berlina?

PKP PKL Poznań fot. ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Podwyżki cen biletów w PKP Intercity budzą kontrowersje nie tylko ze względu na drastyczność podwyżek, ale i na absurdy, jakie się z nimi wiążą. Jeden z internautów odkrył, że taniej będzie kupić bilet z Warszawy do Berlina niż z Warszawy do Poznania.

Sprawę opisało Radio Poznań – z informacji internauty wynika, że jadąc pociągiem Intercity z Warszawy do Berlina 6 lutego o godzinie 8.00 rano za bilet pierwszej klasy zapłacimy około 190 zł. Ale jeśli na ten sam pociąg kupimy bilet tylko do Poznania – zapłacimy 249 zł. Mimo że przecież do Poznania jest dużo bliżej.

Intercity wytłumaczyło rozgłośni, że różnica polega na systemie zniżek i promocji, różnych dla obu biletów. No bo pierwszy jest „międzynarodowy”, a drugi „krajowy”. I akurat w tym przypadku promocje międzynarodowe są tak korzystne, że za bilet do Berlina zapłacimy mniej. Dlatego podróżny, kupując bilet, powinien zawsze sprawdzać, jakie są promocje. A w tym konkretnym przypadku – kupić bilet do Berlina i po prostu wysiąść po drodze…

Podziel się:

Ostatnio dodane: