sobota, 24 lutego, 2024

Podejrzany o groźby pod adresem organizatorów WOŚP zatrzymany przez policję

“Zdechniesz jak ten z Gdańska Adamowicz” – takie i podobne informacje otrzymywali organizatorzy jednego z sztabów WOŚP w powiecie pilskim. Powiadomili o sprawie policję, a ta zatrzymała podejrzanego.

Wpis zawierający groźbę śmierci: “zdechniesz jak ten z Gdańska Adamowicz”, wulgaryzmy i ostrzeżenie “jesteś na krótkiej liście” został opublikowany na grupie w mediach społecznościowych, jak informuje portal “asta24”. Organizatorzy powiadomili o sprawie policję.

– Pilscy kryminalni od razu zajęli się tą sprawą i przeprowadzili szereg czynności, które ostatecznie doprowadziły do zatrzymania 55- letniego mieszkańca gminy Słupsk – informuje st. sierż. Magdalena Mróz z zespołu prasowego pilskiej policji. – Mężczyzna przekonał się, że w internecie nie jesteśmy anonimowi, a skutki takich zachowań mogą być bardzo dotkliwe. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie zebranych dowodów Komenda Powiatowa Policji w Pile oraz Prokuratura Rejonowa w Pile zwróciły się także do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Sąd zadecydował, że mieszkaniec gminy Słupsk najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Źródło: asta24, KPP Piła
Strona głównaPiłaPodejrzany o groźby pod adresem organizatorów WOŚP zatrzymany przez policję