Podejrzani o kradzieże w kilku powiatach zatrzymani przez policję

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Kradzieże paliwa, sprzętu elektronicznego, włamania do stojaków na butle gazowe, próba rozboju na pracowniku stacji paliw i straty w wysokości 7 tys. zł – o to wszystko są podejrzani dwaj mężczyźni, zatrzymani przez czarnkowskich kryminalnych. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.

Na początku lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zostali powiadomieni o kradzieżach z włamaniem do stojaków z butlami gazowymi przy sklepach na terenie Czarnkowa i gminy Lubasz. Sprawcy skradli łącznie 12 butli o wartości ponad 3 tys. złotych.

– Prowadzone z dużą determinacją czynności operacyjne i skrupulatna analiza poszlak oraz zabezpieczonych materiałów dowodowych, pozwoliła na wytypowanie mężczyzn podejrzewanych o włamania – wyjaśnia Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie. – To mieszkańcy powiatu poznańskiego w wieku 30 i 38 lat. Obaj byli już w przeszłości karani za podobne przestępstwa. Śledczy zlokalizowali pojazd, którym poruszali się sprawcy i w dniu 10 lipca zatrzymali ich na terenie jednej z podpoznańskich miejscowości. Włamywacze nie kryli zdziwienia. Podczas przeszukania samochodu kryminalni znaleźli między innymi kominiarki, łom oraz nożyce. Dodatkowo okazało się, że mężczyźni na przełomie czerwca i lipca dopuścili się również innych przestępstw zarówno na terenie naszego powiatu, jak i na terenie powiatu obornickiego i szamotulskiego.

Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży paliwa i sprzętu elektronicznego, usiłowania rozboju na pracowniku stacji paliw, gdzie próbowali ukraść pieniądze z kasy. Łączną sumę strat oszacowano na prawie 7 tys. złotych, a wobec podejrzanych prowadzonych jest jeszcze 10 innych postępowań karnych o przestępstwa przeciwko mieniu.

– Podczas przesłuchania przyznali się do stawianych im zarzutów i złożyli wyjaśnienia – mówi Karolina Górzna-Kustra. – Wymiar kary, jaki zostanie wobec nich zastosowany, może wynieść nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura zadecydowała o objęciu obu mężczyzn policyjnym dozorem.

Podziel się: