Policjanci z Pobiedzisk z wizytą na półkoloniach fot. KMP

Pobiedziska: Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w czasie wakacji

Dlaczego nie wolno rozmawiać z nieznajomymi ani niczego od nich przyjmować i co zrobić, kiedy się zgubimy – policjanci z Pobiedzisk opowiadali o tym dzieciom przebywającym na półkoloniach w Pobiedziskach.

Funkcjonariusze pokazywali dzieciom sprzęt, z jakim pracują – można było nawet na sobie sprawdzić, jak działają kajdanki! – i wyjaśniali, jak należy się zachowywać i czego nie należy robić, by wakacje były bezpieczne.

Dzieci dowiedziały się więc, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi i niczego od nich przyjmować, co trzeba zrobić, gdy się zgubi, mówili także o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych wyjazdów do lasu i nad wodę oraz o tym, jak należy się zachowywać na plaży oraz podczas kąpieli.

Po spotkaniu mali gospodarze namalowali plakaty przedstawiające policyjne rady i zalecenia. Funkcjonariusze byli zdania, że najlepsza edukacja dzieci to edukacja przez zabawę – a dzieci uznały dzień za bardzo ciekawy.

To kolejne takie spotkanie policjantów z dziećmi w Wielkopolsce. Funkcjonariusze policji i straży miejskiej regularnie odwiedzają półkolonie, obozy i kolonie, by podczas wakacji przypominać o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

KMP Poznań

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze