Pługi śnieżne od rana pracują na drogach i chodnikach Poznania

zima, Dąbrowskiego fot. K. Adamska

Od rana w Poznaniu intensywnie pada śnieg, co widać po nawierzchni wielu dróg. „Odśnieżamy poznańskie ulice” – zapewnia Zarząd Dróg Miejskich. I przypomina, że w odśnieżaniu obowiązuje kolejność, więc najpierw odśnieżane są te najważniejsze.

„Na poznańskich ulicach – najpierw tych zaliczanych do układu strategicznego, a następnie podstawowego prowadzimy odśnieżanie” – informuje ZDM. – „W nocy natomiast profilaktycznie posypywaliśmy profilaktycznie nawierzchnie, tak, by zapobiegać marznięciu nawierzchni”.

ZDM przypominamy, że działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach, dlatego kierowcy w zmiennych warunkach drogowych, zwłaszcza przy tak obfitych opadach śniegu, powinni zachować szczególną ostrożność – zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych oraz na terenach zalesionych – a przede wszystkim dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych.

ZDM przypomina też, że każdy może zgłosić konieczność interwencji do ZDM w ramach Akcji Zima – zgłoszenia są przyjmowane przez komórkę dyspozytorską ZDM całodobowo: tel. 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane); mail: [email protected]

Podziel się:

Ostatnio dodane: