tablety w PCM fot. PCM

Pleszew: Tablety dla chorych na covid-19

Dzięki nim mogą rozmawiać z bliskimi, co sprawia, że znacznie lepiej znoszą przymusową izolację. Pleszewski szpital dostał cztery tablety specjalnie dla chorych na covid-19.

Takim pacjentom, którzy dłużej muszą przebywać w izolacji, łączność ze światem, a zwłaszcza z rodziną, jest szczególnie potrzebna, bo przecież nie mogą wyjść nawet na chwilę ze swojej izolatki. Nie każdy z nich ma smartfon i dostęp do internetu.

Obecnie na oddziale covidowym szpitala w Pleszewie przebywa blisko 40 pacjentów. Dzięki jednemu ze sponsorów Pleszewskiego Centrum Medycznego teraz ci pacjenci będą mogli porozmawiać z bliskimi i skorzystać z internetu – bo urządzenia wyposażono w darmowy dostęp do internetu.
– Tablety okazały się bardzo miłą niespodzianką dla naszych pacjentów – mówi Błażej Górczyński, prezes PCM. – W dobie powszechnego dostępu do sieci i komunikatorów internetowych kontakt z drugim człowiekiem jest dzisiaj bardzo ułatwiony. Zdajemy sobie sprawę z tego, że szczególnie dla osób starszych odseparowanie od rodzin jest bardzo trudne. Dlatego każdy z nich może w dowolnym momencie, korzystając z połączenia wideo, porozmawiać z najbliższymi.

Jeśli komuś obsługa sprzętu sprawia trudności – zawsze chętnie pomoże mu ktoś z personelu oddziału.
– Z doświadczenia wiemy, że kontakt osobisty z rodzinami jest bardzo ważny dla chorych – wyjaśnia dr n. med. Krzysztof Cieszyński, ordynator oddziału wewnętrznego i zarazem szef oddziału covidowego. – Wpływa na ich lepsze samopoczucie i pomaga im szybciej wrócić do zdrowia. Ci, którzy trafili na oddział covidowy, są całkowicie odizolowani od świata zewnętrznego. Dlatego często widzimy łzy wzruszenia u pacjentów rozmawiających dzięki tabletom przez komunikatory internetowe ze swoimi współmałżonkami, dziećmi czy wnukami.

Z tabletów korzystają także pacjenci oddziałów dla przewlekłe chorych – Paliatywnego i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Oni również, jako szczególni podatni na zakażenie koronawirusem, nie mogą mieć kontaktu z osobami z zewnątrz.

PCM

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze