„Pippin” na rozpoczęcie sezonu w poznańskim Teatrze Muzycznym

Pippin, fot. P. Nykowski Teatr Muzyczny

„Pippin. Historia prawdziwa o poszukiwaniu szczęścia” – ten musical rozpocznie sezon 2021/2022 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Pierwszy spektakl już 10 września.

„Pippin. Historia prawdziwa o poszukiwaniu szczęścia” to opowieść o przygodach następcy tronu frankijskiego, młodego księcia Pippina. Na scenie będzie można zobaczyć paletę niezwykłych postaci, a wśród nich między innymi: króla Karola, Fastradę, Ludwika, Berthę oraz Katarzynę. natomiast przewodnikiem po tej niezwykłej krainie będzie Mistrz Ceremonii, przywodzący na myśl Mefistofelesa…

Przedstawienie po raz pierwszy zostało zaprezentowane na Broadwayu w 1972 roku i już w latach 70. utwory z musicalu włączyły do swojego repertuaru tak znane grupy jak The Jacksons Five czy The Suprems.

W Poznaniu można oglądać nową wersję, z 2013 roku. Piosenki i sceny zbiorowe z jednej strony nawiązują do melodyjnej stylistyki muzyki pop, a z drugiej wykorzystują taneczne elementy muzyki rn’b i soul.

Reżyserem spektaklu jest Jerzy Jan Połoński, który w Teatrze Muzycznym z powodzeniem zrealizował już „Footloose”, „Virtuoso” i „Madagaskar – musicalową przygodę”. Choreografię przygotowała Paulina Andrzejewska-Damięcka, scenografię zaprojektował Mariusz Napierała, a kostiumy Agata Uchman.

Spektakl można zobaczyć 10 I 11 września o 19.00, 12 września o 17.00, 16 i 17 września o 19.00 oraz 18 września o 15.00 i 19.00. Wystąpią między innymi Wojciech Daniel, Dagmara Rybak, Izabela Pawletko, Radosław Elis, Jarosław Patycki, Anna Lasota, Agnieszka Różańska, Katarzyna Tapek oraz Joanna Rybka-Sołtysiak. Jako Teoś zadebiutuje Piotr Hamerski.

Bilety dostępne są w kasie teatru oraz na jego stronie.

mat.pras.

Podziel się: