Piłkarze Lecha docenieni. Maciej Skorża trenerem sezonu

Bartosz Salamon fot. P. Szyszka, Lech Poznań

Podczas Gali Ekstraklasy, nagrody otrzymali wyróżniający się piłkarze w poprzednim sezonie. Najlepszym trenerem został wybrany Maciej Skorża.

Lech Poznań zdobył mistrzostwo Polski i był naturalnym faworytem w większości kategorii. „Kolejorz” zdobył najwięcej punktów w poprzednich rozgrywkach, miał też najwięcej strzelonych i najmniej straconych bramek.

Jedyna nagroda, na którą poznaniacy nie mieli szans, to ta przyznawana bramkarzowi sezonu. Ją otrzymał Vladan Kovacević, bramkarz Rakowa Częstochowa, czyli zespołu który walczył do końca z Lechem o mistrzostwo Polski oraz zdobył Puchar Polski.

Obrońcą sezonu został Bartosz Salamon z „Kolejorza”. Również nagroda dla napastnika sezonu trafiła do Poznania – otrzymał ją Mikael Ishak. Młodzieżowcem sezonu wybrano Jakuba Kamińskiego, a trenerem sezonu został wybrany Maciej Skorża.

Głównymi faworytami do zostania pomocnikiem sezonu, a jednocześnie piłkarzem sezonu, byli Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa i Joao Amaral z Lecha. Ostatecznie obie nagrody trafiły do gracza z Częstochowy, który dodatkowo otrzymał jeszcze statuetkę za najwięcej strzelonych bramek w ubiegłym sezonie.