Piłkarz Lecha Poznań z nowotworem. Prosi o szansę na życie

Poznań Stadion Miejski fot. Sławek Wąchała

Wojciech Onsorge, piłkarz drugiej drużyny Lecha Poznań, właśnie usłyszał diagnozę: nowotwór złośliwy płata ciemieniowego. Ruszyła zbiórka na leczenie zawodnika.

Onsorge ma 27 lat, a na boisku ostatni raz pojawił się 14 kwietnia w meczu rezerw Lecha Poznań ze Zniczem Pruszków. W czerwcu natomiast zaczęły się problemy ze zdrowiem od lekkiego niedowładu lewej ręki. Początkowo zawodnik je zbagatelizował: sądził, że powodem jest krwiak, który mu się zrobił po pobraniu krwi. Ale krwiak zniknął, a niedowład pozostał i zaczął być coraz bardziej dokuczliwy.

W lipcu wykonano mu rezonans magnetyczny głowy, który wykazał zmianę w mózgu, w płacie ciemieniowym, wielkości 3 centymetrów. Kolejny rezonans, trzy miesiące później, wykazał, że zmiana się powiększa i że jest to nowotwór nieoperacyjny, za to złośliwy.

„Na czekanie straciłem tyle czasu, że teraz nie mam już wielu opcji” – napisał zawodnik na portalu siepomaga.pl, gdzie jest prowadzona zbiórka na jego leczenie i rehabilitację. – „Ale ja muszę walczyć – błagam, daj mi szansę na życie!”

Źródło: Onet fot. archiwum

Podziel się: