Sprawdzanie zgód TCF
niedziela, 6 lipca, 2025

Piła: Trwa „Targ Chryzantemowy”

Władze miasta i kilku społeczników postanowiło zorganizować taki targ, żeby wesprzeć sprzedawców i producentów kwiatów z rejonu Piły.

„Targ Chryzantemowy” odbywa się na placu Staszica i wszyscy chętni przedsiębiorcy będą mogli bezpłatnie wystawić tam swoje kwiaty i znicze, żeby pilanie mogli je kupować i w ten sposób pomóc im przetrwać czas zamknięcia cmentarzy. Wystawić może się każdy, musi tylko wcześniej skontaktować się z urzędem miasta.

Władze Piły mają nadzieję, że wpływy z tej sprzedaży pomogą branży przetrwać, choć zapewne utraconych zarobków nie da się odrobić. Przypomnijmy, że rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy od 31 października do 2 listopada, czyli wtedy, gdy producenci chryzantem oraz sprzedawcy kwiatów i zniczy zarabiają najwięcej. Podjął ją też z dnia na dzień i sprzedawcy nie mieli szans na sprzedanie swojego towaru.

el

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaPiłaPiła: Trwa "Targ Chryzantemowy"