Piła: Podwyżki opłat za wywóz śmieci wstrzymane

fot. User:Wiki-observer, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
Międzygminny Związek Gospodarki odpadami w Pile wstrzymał wprowadzenie w życie nowych opłat za wywóz śmieci. Jak się okazało, uchwała ma wady prawne – podwyżki są zbyt drastyczne.

Jak informowało Radio Poznań, Piła i kilkanaście pobliskich miejscowości zrzeszonych w międzygminnym związku gospodarki odpadami ( PRGOK) otrzymało drastyczne podwyżki opłat za wywóz śmieci. Od 1 stycznia 2020 roku za odpady segregowane każdy mieszkaniec zapłaciłby 34 złote, a za niesegregowane 68 złotych. Mieszkańcy uznali te stawki za wysokie. Pięcioosobowa rodzina płaciłaby miesięcznie za wywóz śmieci prawie 200 zł. Dla wielu osób taki koszt jest poważnym problemem.

Jednak PRGOK wycofał się z wprowadzenia kontrowersyjnych podwyżek. Ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach nie pozwala na aż tak wysokie podwyżki. Dlatego projekt uchwały wycofano, a władze PRGOK pracują teraz nad nową taryfą, korzystniejszą finansowo dla mieszkańców. Muszą ją przygotować szybko, bo w tym roku kończą się umowy z odbiorcami odpadów w gminach i na podpisanie kolejnych muszą już być gotowe nowe stawki.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: