Piła: Miasto będzie miało lotnisko

Przygotowania do przekształcenia lotniska wojskowego w cywilne trwają od lat – ale wreszcie dobiegają końca. Jak wszystko dobrze pójdzie, już w przyszłym roku Piła będzie miała własne lotnisko.

Gorącym orędownikiem własnego lotniska w Pile jest prezydent Piotr Głowski. I to w dużej mierze dzięki jego staraniom sprawa została doprowadzona do finału. Jak podaje Radio Poznań, miasto kończy plan zagospodarowania przestrzennego obejmującego teren lotniska. W planach jest zmniejszenie pasa startowego, budowa małego terminala i zagospodarowanie niewykorzystanej przestrzeni. Dzięki temu powstanie w Pile publiczne lotnisko z ograniczoną certyfikacją.

Co to oznacza? Z pewnością nie rejsowe połączenia międzynarodowe, ale czartery, usługi air-taxi i połączenia dla biznesu – już tak. Z pewnością wielu biznesmenów z północnej Wielkopolski i Pomorza ucieszy się, mogąc wsiąść w samolot w Pile i dolecieć na rejsowe połączenie na poznańską Ławicę, bo będzie to dla nich oznaczało wiele zaoszczędzonego czasu.  Zdaniem prezydenta Głowskiego Piła nie prześcignie Poznania czy Bydgoszczy, ale może być alternatywą albo lotniskiem zapasowym.

Radio Poznań, el

6
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Anna
Gość
Anna

To nic, że reszta lepszej części Europy walczy z ograniczeniem lotów i ulepszeniem pociągów, żeby ograniczyć wpływ na środowisko. Wieś Piła będzie miała swoje lotnisko… a pociągiem do Poznania nadal pojedzie się ze dwie godziny. Gratulacje.

Sb
Gość
Sb

Wszystko by się zgadzało, gdyby nie ta “wieś”, która dowodzi braków Twego intelektu.
Brak tam też jakiejkolwiek infrastruktury, więc ta megalomania troszkę będzie kosztować.

Anna
Gość
Anna

Warto umieć wyczuć sarkazm, ale brak takiej umiejętności ,,dowodzi braku Twego intelektu”.
P.S. Też jestem z Piły i jakoś nie boli mnie, kiedy ktoś mówi na to miasto wieś.

Pilak
Gość
Pilak

Dokładnie, megalomania Pana Prezydenta !!!!

Mariusz
Gość
Mariusz

Lotnisko? Fajnie. Ale czy ktos wie ile bedzie kosztowalo utrzymanie takiego lotniska? Czy koszty sie zwroca? Tymbardziej ze jeat plan by bylo to lotnisko zaoasowe dla poznania to musza bys spelnione wymogi bezpieczenstwa. Teren ogrodzony straz na miejscu o karetce pogotowia nie wspomne. To sa ogromne pieniazki. Pomyslal ktos o tym?

aser
Gość
aser

A ruch na nim będzie jak na tym w Radomiu