Piła: Miasto będzie miało lotnisko

fot. User:Wiki-observer, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
Przygotowania do przekształcenia lotniska wojskowego w cywilne trwają od lat – ale wreszcie dobiegają końca. Jak wszystko dobrze pójdzie, już w przyszłym roku Piła będzie miała własne lotnisko.

Gorącym orędownikiem własnego lotniska w Pile jest prezydent Piotr Głowski. I to w dużej mierze dzięki jego staraniom sprawa została doprowadzona do finału. Jak podaje Radio Poznań, miasto kończy plan zagospodarowania przestrzennego obejmującego teren lotniska. W planach jest zmniejszenie pasa startowego, budowa małego terminala i zagospodarowanie niewykorzystanej przestrzeni. Dzięki temu powstanie w Pile publiczne lotnisko z ograniczoną certyfikacją.

Co to oznacza? Z pewnością nie rejsowe połączenia międzynarodowe, ale czartery, usługi air-taxi i połączenia dla biznesu – już tak. Z pewnością wielu biznesmenów z północnej Wielkopolski i Pomorza ucieszy się, mogąc wsiąść w samolot w Pile i dolecieć na rejsowe połączenie na poznańską Ławicę, bo będzie to dla nich oznaczało wiele zaoszczędzonego czasu.  Zdaniem prezydenta Głowskiego Piła nie prześcignie Poznania czy Bydgoszczy, ale może być alternatywą albo lotniskiem zapasowym.

Radio Poznań, el

Podziel się: