zatrzymany fot. policja

Piła: Mężczyzna dźgnięty nożem przez 15-latka

Zdarzenie miało miejsce w wieżowcu w centrum Piły. Lokator jednego z mieszkań zszedł do piwnicy, gdzie został zaczepiony przez grupę nastolatków. Jeden z nich dźgnął go nożem.

Napastnicy po zadaniu rany uciekli, a ranny zawiadomił policję. Na szczęście rana nie zagroziła jego życiu. Mężczyzna twierdził, że gdy zszedł do piwnicy, zastał niej grupę nieznanych mu młodych ludzi, którzy kierowali w jego kierunku słowne zaczepki. Zaczepki przerodziły się w wulgaryzmy, a te w awanturę i wtedy właśnie lokator został dźgnięty nożem przez jednego z nastolatków.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo—Interwencyjnego, Wydziału Kryminalnego oraz Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Patologii i Nieletnich szybko wytypowali sprawcę – okazał się nim znany im 15-latek. Jak się dowiedzieli policjanci, po ucieczce z wieżowca cała grupa ustaliła między sobą nieprawdziwą wersję wydarzeń na wypadek, gdyby dotarła do nich policja. Sam sprawca nawet usunął swój profil w mediach społecznościowych, żeby nikt go nie powiązał z tym wydarzeniem.

Zabiegi nastolatków okazały się jednak nieskuteczne i policja szybko ustaliła tak skład grupy, jak prawdziwy przebieg wydarzeń, a następnego dnia zatrzymała sprawcę. Teraz nieletni nożownik za swoje czyny odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

KPP Piła